Jeśli zamówicie towar w dni wolne, to zamówienie Państwa zostanie niezwłocznie opracowane z rana następnego dnia roboczego.

Aby przyspieszyć dostawę towaru, prosimy o wysłanie do nas pokwitowania o spłatę na e-maila, podanego w kontaktach
100% oryginalne lampy
  • ponad 10-letnie doświadczenie w AV-technologiach
  • wszystkie marki i modele
  • rabaty ilościowe
Start O nas Produkty Obsługa klienta Blog Kontakt
Wyszukaj
2Wybierzcie markę
1Wybierzcie producenta
Komplet czy tylko żarówkę?
Komplet czy tylko żarówkę?
Gwarancja 90 dni
Gwarancja 90 dni
Dostawa w ciągu 48 godzin
Dostawa w ciągu 48 godzin
Oferta specjalna
Oferta specjalna
Stosowanie nie jest szkodliwe dla środowiska
Stosowanie nie jest szkodliwe dla środowiska

Jak można sprawdzić to, że kupujesz wysokiej jakości oryginalne lampy do projektorów?

Jak można sprawdzić to, że kupujesz wysokiej jakości oryginalne lampy do projektorów?

Czym się różnią oryginalne lampy do projektorów od kopii?

- oryginalne lampy do projektorów są produkowane jedynie przez kilka znanych na świecie producentów ze znaczącym doświadczeniem w zakresie produkcji opraw oświetleniowych i towarzyszących produktów: Philips, Osram, Ushio i Phoenix. Ci właśnie producenci oferują swoje produkty większej liczbie producentów projektorów, którzy następnie umieszczają na nich swój znak firmowy i uzupełniają nimi swoje produkty;

- wymienieni producenci w trakcie produkcji lamp do projektorów spełniają wszystkie wymagania techniczne, wyznaczane przez producentów projektorów (takich jak 3M, BenQ, Sony, Sharp itp.);

- oryginalne lampy mają znacznie mniejszy wskaźnik zwrotu gwarancyjnego, jak również  ich parametry techniczne są lepsze i mniejsze koszty operacyjne,  niż u dostawców tzw. "no name" kopii  lamp;
- minimalna gwarancja -  90 dni!!! Na poszczególne produkty zapewniana jest gwarancja 120 dni, którą realizatorzy produktów zapewniają swoim klientom.

W jaki sposób można rozpoznać, czy oferowane lampry do projektorów są oryginalne?

1. upewnij się, kto jest producentem oferowanej lampry do projektora? Czy jest to któryś z wymienionych  producentów (Philips, Osram, Ushio lub Phoenix)?

2. wyjaśnij, czy produkt posiada co najmniej 90-dniową gwarancję?

Jeśli na oba pytania uzyskałeś twierdzące odpowiedzi, możesz być pewien, że wybrany dostawca bezpośrednio sprzedaje oryginalne lampy projektowe.

(!) ważne jest, aby pamiętać, że stosowanie tak zwanych lamp "no name" może przerwać gwarancję projektora. W przypadku, gdy naruszenie pracy projektora zostanie spowodowane lampą do projektora, a badania wykażą, że lampa ta różni się znacząco od oryginalnej, która jest przewidziana dla tego projektora, istnieje możliwość, że producent odmówi naprawy projektora w ramach gwarancji.

Jaką można przytoczyć analogię, by zaprezentować  różnicę między oryginalną lampą a kopią?

Wydaje się, że właściwym byłoby porównanie między zegarkiem oryginalnej marki i podróbką. Możesz zapłacić znaczną sumę pieniędzy, która może nawet zbliżyć się do ceny markowego zegarka (np. Rolex) i po otwarciu opakowania, widać, że to wcale nie jest markowy zegarek, ale w najlepszym przypadku jego kopia. Zdaje się że zbędnie jest dodawać, że nie jest to przyjemne uczucie. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu tego doświadczył.

Poniżej podajemy wszystkie te cechy produktu, które wyróżniają oryginalne lampy od imitacji:
- krótsza żywotność;
- mniejsza wydajność światła;
- gorsza jakość obrazu;
- ryzyko, że producent może odmówić gwarancji, w przypadku gdy naruszenie działania projektora zostanie spowodowane lampą;
- (!) niektóre badania wskazują na to, że wymienione lampy (no name) oraz częściej tłuką się oraz w niektórych przypadkach mogą powodować niekorzystny wpływ na zdrowie.

Pewnie się zgodzicie, że powyższe argumenty co najmniej zmuszają do zastanowienia się i upewnienia, czy oferowana nam lampa jest oryginalna.

Dodatkowym przykładem, który będzie charakteryzował naoczną różnicę pomiędzy oryginalnym lampami i kopiami byłaby różnica obrazów nowego i mocno używanego telewizora. W obu przypadkach można oglądać telewizję, tylko że przyjemność widza znacznie się różni.  Jeśli nowy obraz w nowym telewizorze, który w tym przypadku można utożsamiać z wydajności projektora z oryginalną lampę, zapewnia kontrastowy, barwny obraz z dokładną gamą kolorów, to obraz w używanym telewizorze często będzie blady, na krawędziach obrazu mogą pojawiać się zakłócenia, zatarcie kolorów itp.

Jakość produktów była jednym z powodów, dla którego lampydoprojektora.pl w swoi sklepie oferuje tylko i wyłącznie oryginalne lampy do projektorów. Oferujemy możliwość zakupu zarówno zestawu (żarówki z obudową), wymiana którego zajmuje kolka minut, jak i samych żarówek. Kupując samą żarówkę, należy liczyć się z ty że jej wymiana będzie nieco bardziej skomplikowana od wymiany zestawu, ponieważ trzeba wyjąć z obudowy starą żarówkę i na jej miejscu wstawić nową. Odpowiednio po tym nową żarówkę z obudową umieścić w projektorze.

Wybieraj tylko oryginalne lampy do projektorów!

GBP projectorlamps-eshop.co.uk GER beamerlampen-eshop.de PLN lampydoprojektora.pl LVL projektoruspuldzes.lv LTL lemposprojektoriams.lt HUF projektorlampak-eshop.hu ESP tiendalamproyector.es